| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Name | High Efficiency Corrugated Carton Box Making Machine Prices |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Usage | Slotting And Die-cutting Machine,carton Flexo Printing |
| Design Speed | 200+pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 50pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semiauto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Packaging Material | Corrugated Paper |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 220V/380v |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Applicable Industries | Printing Shops, Advertising Company, Printing |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Type | Packaging Line |
| Driven Type | Electric And Pneumatic |
| Condition | New |
| Packaging Material | Wood,Plastic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Voltage | 380V50HZ |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |
| Other Name | Casemaker |
|---|---|
| Machine Weight | 10000 KG |
| Printing Precision | ±0.5mm |
| Application | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Training | 15 Days Training, Video Training |