| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 100-130m/min |
| Usage | Printing Slotting |
| Color | White,Black |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Voltage | 380V50HZ |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
|---|---|
| Port Of Loading | Tianjin |
| Slotter | Computerised |
| Other Name | Casemaker |
| Wall Thickness | 50-70mm |
| Printing Precision | ±0.5mm |
|---|---|
| Slotter | Computerised |
| Machine Weight | 10000 KG |
| Factory Location | Hebei |
| Training | 15 Days Training, Video Training |
| Working Speed | 180pcs/min |
|---|---|
| Max Paper Size | 1600x2800mm |
| Min Paper Size | 450x850mm |
| Max Printing Area | 1400x2600mm |
| Standard Plete Thickness | 3.2-7.2 |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Width | 900-1600mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
|---|---|
| Printing Cylinder Axial Runout | ≤0.1mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |