| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Material | 45# Steel |
| Printing Width | 1400mm |
| Printing Speed | 150m/min |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
|---|---|
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Cylinder Axial Runout | ≤0.1mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Fully Automatic |
| Speed | 240 M/min |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Keyword | Flexo Printing Slotting Die Cutting Machine |
| Type | 2800 |
| Color | Grey,White |
| Product Name | Flute Corruagated Cardboard Laminating Machine |
| Printing Width | 1600mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Material | 45# Steel |
| Printing Color | 6 Colors |
| Printing Speed | 150m/min |
| Printing Cylinder Axial Runout | ≤0.1mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Name | 1400 Automatic 3 Colors Corrugated Flexo Printing Machine With Slotting For Pizza Box |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Name | Corrugated Cardboard Production Line Carton Box Making Machine |
|---|---|
| Name | 900x2000 Printing Machine Flexo 4 Colour Flexo Printing Machine Die Cutting |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Full Automatic |