| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Carton Box Stitching Machine |
| Origin | Hebei Province |
| Condition | NEW |
| Type | Nail Machine,Corrugated Box Stitching Machine/carton Packing Machine Prices |
| Packaging Details | Wooden case packaging(optional) or well packed plastic film packaing |
|---|---|
| Delivery Time | 30-60days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 sets/month |
| Place of Origin | Hebei province,China |
| Max Speed | 200m/min |
|---|---|
| Max Stitching Size | 600*900mm |
| Paper Thickness | 0.1-2mm |
| Weight | 2500 KG |
| Power Supply | 220V/50Hz |
| Stitching Maintenance | Easy Maintenance |
|---|---|
| Stitching Accuracy | High Accuracy |
| Stitching Noise | Low Noise |
| Stitching Width | Adjustable |
| Stitching Capacity | High Capacity |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Carton Box Stitching Machine |
| Origin | Hebei Province |
| Condition | NEW |
| Type | Nail Machine,Corrugated Box Stitching Machine/carton Packing Machine Prices |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Carton Box Stitching Machine |
| Origin | Hebei Province |
| Condition | NEW |
| Type | Nail Machine,Corrugated Box Stitching Machine/carton Packing Machine Prices |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Carton Box Stitching Machine |
| Origin | Hebei Province |
| Condition | NEW |
| Type | Nail Machine,Corrugated Box Stitching Machine/carton Packing Machine Prices |
| Name | Corrugated Slotter Machine |
|---|---|
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 140 Pcs/min |
| Control System | Electric |
| Model | 2000~3000 |
| Feedingmethod | Semi Automatic Feeding |
|---|---|
| Usage | Corrugated Box Slotting And Creasing |
| Slice The Cape Depth | 500mm |
| Min Feeding Board Size | 350x600mm |
| Econimic Speed | 60 Pcs/min |
| Feedingmethod | Semi Automatic Feeding |
|---|---|
| Econimic Speed | 60 Pcs/min |
| Min Feeding Board Size | 350x600mm |
| Slice The Cape Depth | 500mm |
| Powersupply | 380V, 50Hz, 3-phase |