| Product Name | Digital Slotting Corrugated Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Category | Corrugated Slotter Machine |
| Cardboard Thickness | 2~10mm |
| Cardboard Weight | ≤1200g/m² |
| Maximum Paper Feed Size | 2500mm Width X Infinite Length |
| Product Name | Automatic Partition Inserting Machine With Corrugated Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Category | Partition Assembler |
| Inserting | Double-position |
| Sheets Composing | Decussation |
| Pneumatic System | Customer Prepare Air Pump |
| Product Name | 1600 Model Automatic Partition Board |
|---|---|
| Category | Corrugated Rotary Slotter Machine |
| Max Feeding Size | 1500X400mm |
| Min Feeding Size | 100X80mm |
| Min Slotting Span | 45mm |
| Feedingmethod | Semi Automatic Feeding |
|---|---|
| Econimic Speed | 60 Pcs/min |
| Min Feeding Board Size | 350x600mm |
| Slice The Cape Depth | 500mm |
| Powersupply | 380V, 50Hz, 3-phase |
| Machinetype | Rotary Slotter |
|---|---|
| Controlsystem | PLC Control |
| Usage | Corrugated Box Slotting And Creasing |
| Feedingmethod | Semi Automatic Feeding |
| Econimic Speed | 60 Pcs/min |
| Name | Corrugated Slotter Machine |
|---|---|
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 140 Pcs/min |
| Control System | Electric |
| Model | 2000~3000 |
| Max. Mechanical Speed | 150 Pcs/min |
|---|---|
| Max. Slotting Depth | 350/530mm |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Control System | Electric |
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
| Max. Slotting Depth | 350/530mm |
|---|---|
| Max. Creasing Speed | 20pcs/min |
| Control System | Motor |
| Model | 2500 |
| Name | Corrugated Slotter Machine |
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
|---|---|
| Max. Creasing Speed | 120m/min |
| Max. Sheet Size | 2500mm |
| Name | Corrugated Slotter Machine |
| Model | 2000/2500/3000 |
| Control System | Electric |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 150m/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |