| Max Sheet Width | 2500mm |
|---|---|
| Driving Power | 2.2kw |
| Application | Corrugated Cardboard |
| Type | Rotary Slotter |
| Corner-cutting Size | 0-60x350 |
| Max Sheet Width | 2500mm |
|---|---|
| Application | Corrugated Cardboard |
| Corner-cutter Quantity | 1 Set |
| Material | Steel |
| Dimension | 3.2x1.3x1.6m |
| Model | 2000/2500/3000 |
|---|---|
| Control System | Electric |
| Max. Slotting Depth | 350/530mm |
| Max. Mechanical Speed | 150m/min |
| Name | Corrugated Slotter Machine |
| Model | 2000/2500/3000 |
|---|---|
| Name | Corrugated Slotter Machine |
| Max. Slotting Depth | 350/530mm |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Min. Sheet Size | 400mm X 600mm |
| Slice The Cape Depth | 500mm |
|---|---|
| Machinetype | Rotary Slotter |
| Safetyfeatures | Emergency Stop, Safety Guards |
| Controlsystem | PLC Control |
| Min Feeding Board Size | 350x600mm |
| Econimic Speed | 60 Pcs/min |
|---|---|
| Usage | Corrugated Box Slotting And Creasing |
| Slottingaccuracy | ±0.1 Mm |
| Powersupply | 380V, 50Hz, 3-phase |
| Feedingmethod | Semi Automatic Feeding |
| Slice The Cape Depth | 500mm |
|---|---|
| Usage | Corrugated Box Slotting And Creasing |
| Slotting Knives | 4 Groups Knives |
| Safetyfeatures | Emergency Stop, Safety Guards |
| Slottingaccuracy | ±0.1 Mm |
| Keywords | Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Condition | NEW |
| Speed | 0-70pcs/min |
| Feeding | Chain Feeding |
| Keywords | Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Condition | NEW |
| Speed | 0-70pcs/min |
| Feeding | Chain Feeding |
| Keywords | Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Condition | NEW |
| Speed | 0-70pcs/min |
| Feeding | Chain Feeding |