| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Keyword | Flexo Printing Slotting Die Cutting Machine |
| Type | 2800 |
| Color | Grey,White |
| Product Name | Flute Corruagated Cardboard Laminating Machine |
| Maximum Size Of Cardboard | 1200X2400mm |
|---|---|
| Stacking Height Of Cardboard | 1800mm |
| Maximum Stacking Weight | 1500kg |
| Stacked Columns | Single Column |
| Cardboard Lifting Method | Hydraulic Lifting Fork |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ100-Φ400mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Length | Unlimited |
| Printing Color | 6 Colors |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
|---|---|
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |
| Warranty | 3 Year |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Size | 900mm |
| Speed | 250pcs/min |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Material | 45# Steel |
| Printing Width | 1400mm |
| Printing Speed | 150m/min |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |