| Function | Printing,die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 180pcs/min |
| Printing Size | Customized |
| Application | Corrugated Carton Box Making |
| Packaging Details | Plastic film covering or wooden case packaging(choosed) |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Feeding Type | Chain Feeding Or Auto Feeding |
| Roller Treatment | Quenching Treatment With Chrome Coated |
| Name | Corrugated Cardboard Box Printing Die Cutting Machine |
|---|---|
| Material | Iron |
| Voltage | 220V / 380V /440V |
| Speed | 130 Pic/min |
| Weight | 28000 KG |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 200-220m/min |
| Usage | Carton Printing |
| Color | Gray,White |
| Product Name | Auto Flexo Printing Machine With Slotting Die Cutting Stacker |
|---|---|
| Category | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Max Feeding Size | 2800x1600mm |
| Max Printing Size | 2600x1600mm |
| Min Feeding Size | 370mm×600mm |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
|---|---|
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
|---|---|
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Axial Runout | ≤0.1mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |