| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Max Working Speed | 120pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Machine Type | High Speed Flexo Printing Machine |
| Electric Compoment | Schneider ,simens |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 150pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 150pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Color | According To Customer's Requirement |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 250pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
|---|---|
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
|---|---|
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |