| Printing Color | 1-6 Colors |
|---|---|
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
|---|---|
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
|---|---|
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.03mm |
| Printing Accuracy | ±0.15mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ100-Φ400mm |
| Printing Length | Unlimited |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
|---|---|
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |
| Product Name | Corrugated Cardboard Production Line Carton Box Making Machine |
| Usage | Slotting And Die-cutting Machine,carton Flexo Printing |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 50pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Plate Type | Letterpress, Flexo Plate |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Design Speed | 200pcs/min |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 250pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |