| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
|---|---|
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
|---|---|
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Product Name | 4 Colours Corrugated Carton Flexo Printing Machine With Slotting Die Cutting |
|---|---|
| Category | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Design Speed | 260pcs/min |
| Working Speed | 200-250pcs/min |
| Max Feeding Size | 1400X3300mm |
| Name | 900x2000 Ink Paperboard Corrugated Carton Flexo Printing Machine Slotting |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Name | 3 Colors Slotting Die Cutting Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Product Name | Automatic 4 Colours Corrugated Carton Flexo Printing Machine Slotting Die Cutting |
|---|---|
| Category | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Design Speed | 260 Pcs/min |
| Working Speed | 240 Pcs/min |
| Max Feeding Size | 1200X2400mm |
| Name | Automatic Corrugated Carton Flexo Printing Machine Lead Eage Feeder Slotting Die Cutting |
|---|---|
| Working Speed | 130pcs/min |
| Max Paper Size | 1600x2800mm |
| Min Paper Size | 450x850mm |
| Max Printing Area | 1600x2800mm |
| Name | Ink Corrugated Carton Flexo Printing Machine Slotter Rotary Die Cutter Customized |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |