| Function | Corrugated Carton Printing Slotting Diecutting |
|---|---|
| Design Speed | 180pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Place Of Origin | Cangzhou Hebei China |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Carton Printing Machine |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Printing Color | 1-6 Colors |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Color | 1-6 Colors |
|---|---|
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
|---|---|
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |