| Other Name | Casemaker |
|---|---|
| Printing Precision | ±0.5mm |
| Slotter | Computerised |
| Machine Weight | 10000 KG |
| Application | For Making Corrugated Carton Boxes |
| Wall Thickness | 50-70mm |
|---|---|
| Port Of Loading | Tianjin |
| Application | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Anvil Brand | Depair Or Max Dura |
| Machine Weight | 10000 KG |
| Port Of Loading | Tianjin |
|---|---|
| Training | 15 Days Training, Video Training |
| Factory Location | Hebei |
| Slotter | Computerised |
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
| Warranty | 3 Year |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Size | 900mm |
| Speed | 300pcs/min |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Type | Packaging Line |
| Driven Type | Electric And Pneumatic |
| Condition | New |
| Packaging Material | Wood,Plastic |
| Wall Thickness | 50-70mm |
|---|---|
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
| Printing Precision | ±0.5mm |
| Training | 15 Days Training, Video Training |
| Factory Location | Hebei |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Paper Width | 1800mm |
| Motor Power | 45KW |
| Production Capacity | High-Capacity |
| Design Speed | 200m/min |
| Max Working Speed | 150pcs/min |
|---|---|
| Max Feeding Size | 1250*2600mm |
| Min Feeding Size | 420*720mm |
| Max Printing Size | 1200*2400mm |
| Cardboard Thickness | 2-11mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 150-180m/min |
| Usage | Box Printing |
| Color | French Gray |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |