| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Paperboard Folding Gluing |
| Keywords | Cosmetic Box Folding Gluing |
| Speed | 0-300m/min |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Feeding Way | Lead Edge Feeder |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |
| Product Name | Corrugated Cardboard Production Line Carton Box Making Machine |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Feeding Type | Vacuum Lead Edge Feeder |
| Applicable Cardboard | 3,5ply Corrugated Cardboard |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Color | Yello, Blue, White Or Customized |
| Automatic Grade | Automatic |