| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Max Running Speed | 3250m/min |
|---|---|
| Max Packaging Speed | 20 Packages/min |
| Maximum Cardboard Size | 700mm*500mm |
| Minimum Cardboard Size | 195mm*105mm |
| Maximum Width Of Cardboard (including Swing Cover) | 1100mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Printing Precision | ±0.5mm |
|---|---|
| Machine Weight | 10000 KG |
| Other Name | Casemaker |
| Training | 15 Days Training, Video Training |
| Application | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 100pieces/min |
| Application | Carton Box Making |
| Dimensions(L*W*H | 4700*2800*1800mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Anilox Roller Brand | Haili |
|---|---|
| Port Of Loading | Tianjin |
| Application | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Anvil Brand | Depair Or Max Dura |
| Machine Weight | 10000 KG |
| Printing Precision | ±0.5mm |
|---|---|
| Other Name | Casemaker |
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
| Wall Thickness | 50-70mm |
| Anvil Brand | Depair Or Max Dura |
| Other Name | Casemaker |
|---|---|
| Anvil Brand | Depair Or Max Dura |
| Port Of Loading | Tianjin |
| Printing Precision | ±0.5mm |
| Factory Location | Hebei |
| Anilox Roller Brand | Haili |
|---|---|
| Application | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Other Name | Casemaker |
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
| Port Of Loading | Tianjin |