| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-250m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-250m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Maximum Cutting Length | 9999mm |
|---|---|
| Working Width | 1600/1800/2000/2200/2500mm/Customizable |
| Cutting Precision | ±1mm |
| Usage | Corrugated Cardboard Cutting |
| Orders | Store 200 Orders |
| Machine Name | NC Cutting Machine |
|---|---|
| Main Drive Servo Motor | 22 KW |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Orders | Store 200 Orders |
| Usage | Corrugated Cardboard Cutting |
| Flute Type | A,C,B,E1,E2,F,G |
|---|---|
| Rear Feed Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Actual Working Speed | 150m/min |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Machine Name | NC Cutting Machine |
| Orders | Store 200 Orders |
|---|---|
| Forward Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Frame | HT250 |
| Knife Axis | 42CrMo |
| Forward Motor | 1.5KW(frequency Control) |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Frame | HT250 |
| Machine Name | NC Cutting Machine |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Cutting Precision | ±1mm |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Forward Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Frame | HT250 |
| Rear Feed Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Actual Working Speed | 150m/min |
|---|---|
| Cutting Precision | ±1mm |
| Forward Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Machine Name | NC Cutting Machine |
| Maximum Cutting Length | 9999mm |
| Actual Working Speed | 150m/min |
|---|---|
| Flute Type | A,C,B,E1,E2,F,G |
| Working Width | 1600/1800/2000/2200/2500mm/Customizable |
| Forward Motor | 1.5KW(frequency Control) |
| Machine Name | NC Cutting Machine |