BDJ-2000B High Speed Semi-Auto Stitching Machine Double Servo
| Max size (A+B)X2 | 3800mm |
| Min size (A+B)X2 | 740mm |
| Max size (C+D+C) | 3000mm |
| Min size (C+D+C) | 250mm |
| Min cover size C | 50mm |
| Max cover size C | 560mm |
| Max width B | 760mm |
| Min width B | 150mm |
| Max length A | 1140mm |
| Min length A | 250mm |
| Max height D | 2000mm |
| Min height D | 100mm |
| Max stitching width of E | 40mm |
| Max paper feeding height | 900mm |
| Machine width | 2850mm |
| Machine weight (ton) | 2 |
| Speed (times/minute) | 600 |