| Machine Color | White,Gray,Customizable |
|---|---|
| Function | Creasing And Die Cutting |
| Computerized | Yes |
| Color | White,Grey |
| Feedingmethod | Automatic Feeding |
| Creasing Length | <40mm |
|---|---|
| Cutting Force | High |
| Cutting Material | Corrugated Board |
| Feedingmethod | Automatic Feeding |
| Feeding Method | Manual Feeding |
| Max Working Speed | 4500sheet/h |
|---|---|
| Die Cutting Type | Pressed Flat Die Cutting |
| Brake Clutch | Electric Suction Plate Brake Clutch |
| Safetyfeatures | Emergency Stop, Safety Guards |
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Insurance Parts | Four |
|---|---|
| Function | Creasing And Die Cutting |
| Colour | Customizable |
| Feedingmethod | Automatic Feeding |
| Dietype | Flatbed Die |
| Machineweight | 1500 Kg |
|---|---|
| Brake Clutch | Electric Suction Plate Brake Clutch |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
| Weight | 7000kg |
| Creasing Length | <40M |
| Color | White,Grey |
|---|---|
| Colour | Customizable |
| Computerized | Yes |
| Creasing Length | <40mm |
| Cutting Accuracy | High |
| Motor | Hengshui |
|---|---|
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Machineweight | 1500 Kg |
| Cutting Speed | 4800-8000 Sheets/h |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
|---|---|
| Precision | ±0.75mm |
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Die Cutting Type | Pressed Flat Die Cutting |
| Cutting Speed | 4800-8000 Sheets/h |
| Brake Clutch | Electric Suction Plate Brake Clutch |
|---|---|
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Motor | Hengshui |
| Cutting Speed | 4800-8000 Sheets/h |
| Power Source | Electric |
|---|---|
| Cutting Thickness | 2/3/5/7 Layers Corrugated Cardboard |
| Motor Power | 5.5KW |
| Max Effective Size | 1200x830mm |
| Usage | Making Carton |