| Parameter | Specification |
|---|---|
| Machine Type | NC Cutting Machine |
| Usage | Corrugated Cardboard Cutting |
| Cutting Precision | ±1mm |
| Maximum Cutting Length | 9999mm |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Voltage | 380V |
| Main Drive Servo Motor | 22 KW |
| Forward Motor | 1.5KW (Frequency Control) |
| Rear Feed Motor | 1.5KW (Frequency Control) |
| Flute Types | A, C, B, E1, E2, F, G |
| Working Speed | 150m/min |
| Knife Axis Material | 42CrMo |