| Product Name | Carton Box Automatic Folder Gluer 1000mm Machine Vacuum Suction Feeding |
|---|---|
| Model | 1000 |
| Max Sheet Size | 2400x1200mm |
| Min Sheet Size | 300x900mm |
| Speed | 100~130m/min |
| Max. Laminating Width | 1200mm |
|---|---|
| Max. Paper Size | 1300x1100mm |
| Color | White,Gray |
| Max. Laminating Thickness | 6mm |
| Machine Size | 12000mm*2500mm*2600mm |
| Blade Edge Quality | High |
|---|---|
| Blade Edge Treatment | Polishing |
| Blade Length | Customized |
| Blade Edge Sharpness | Customized |
| Blade Edge Coating | Optional |
| Effective Width | 2200mm |
|---|---|
| Maximum Cutting Length | 9999mm |
| Precision Of Cutting Paper | Uniform ±1mm,non-uniform±2mm |
| Single Weight | MAX3500Kg |
| Operation Direction | Left Or Right(determined To The Customer’s Factory) |
| Machine Weight | 80T |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Paper Width | 1800mm |
| Design Speed | 200m/min |
| Raw Material | Paper |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 0-100 Pieces/min |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Equipment Size | Lmx4.2*Wmx1.2*Hmx1.4 |
|---|---|
| Precision Of Cutting Paper | Uniform ±1mm,non-uniform±2mm |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Highest Machinery Speed | 100m/min |
| Maximum Cutting Length | 9999mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 0-80 Pieces/min |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Voltage | 220v/380v/440v/Customizable |
|---|---|
| Precision Of Cutting Paper | Uniform ±1mm,non-uniform±2mm |
| Highest Machinery Speed | 100m/min |
| Minimum Cutting Length | 500mm |
| Effective Width | 2200mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Speed | 0-80 Pieces/min |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |