| Max. Laminating Length | Unlimited |
|---|---|
| Max. Paper Size | 1300x1100mm |
| Total Power | 10Kw |
| Max. Laminating Thickness | 15mm |
| Max. Feeding Size | 1320mm |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
|---|---|
| Cutting Speed | 5000 Sheets/h |
| Warranty | 1 Year |
| Cutting Thickness | Cardboard200~2000g/㎡ |
| Cutting Material | Corrugated Board/Cardboard |
| Cutting Width | 980mm |
|---|---|
| Cutting Material | Corrugated Board/Cardboard |
| Warranty | 1 Year |
| Operation System | PLC Control |
| Cutting Length | 1320-1520mm |
| Machine Dimension | 5129*4150*2346mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Machine Color | White,Gray,Customizable |
| Product Name | Corrugated Carton Die Cutting Machine |
| Cutting Length | 1320-1520mm |
| Motor | Hengshui |
|---|---|
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Machineweight | 1500 Kg |
| Cutting Speed | 4800-8000 Sheets/h |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Type | Gluing Machine,Corrugated Carton Box Packaging Machine |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Folder Gluer Machine,corrugated Board Box Automatic Carton Box Folder Gluer |
| Type | Die-cutting Machine |
|---|---|
| Production Capacity | 4500pcs/hour |
| Computerized | YES |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | YES |
| Min. Sheet Size | 400mm |
|---|---|
| Max. Speed | 100pcs/min |
| Product Name | Flute Laminating Machine |
| Color | White |
| Max. Feeding Thickness | 8mm |
| Max. Speed | 100pcs/min |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 1200mm |
| Min. Sheet Size | 400mm |
| Max. Feeding Size | 1300mm |
| Total Power | 10Kw |
| Total Power | 10Kw |
|---|---|
| Max. Paper Size | 1300x1100mm |
| Max. Laminating Width | 1200mm |
| Max. Laminating Length | Unlimited |
| Max. Feeding Size | 1300mm |