| Machineweight | 1500 Kg |
|---|---|
| Brake Clutch | Electric Suction Plate Brake Clutch |
| Power Supply | 220V/380V/400V/440V |
| Weight | 7000kg |
| Creasing Length | <40M |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Cardboard Printer/carton Printer, Cardboard Printer |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Product Name | Carton Box Platform Die Cutting Machine/ Cardboard Platform Die-cutter |
|---|---|
| Speed | 25pcs/min |
| Size | 750,930,1200,1500 |
| Weight | 7000kg |
| Price | Factory Direct Sale |
| Port Of Loading | Tianjin |
|---|---|
| Factory Location | Hebei |
| Wall Thickness | 50-70mm |
| Printing Precision | ±0.5mm |
| Anvil Brand | Depair Or Max Dura |
| Max. Thickness | 8mm |
|---|---|
| Surface Paper | 250~450g/m2 |
| Frequency | 50/60Hz |
| Working Speed | 0~5500sheets/hour |
| Total Power | 16.725KW |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Voltage | 380V50HZ |
| Type | Carton Box Making Machine |
| Max. Laminating Thickness | 6mm |
|---|---|
| Product Name | Flute Laminating Machine |
| Max. Speed | 100pcs/min |
| Max. Paper Size | 1300x1100mm |
| Total Power | 10Kw |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Place Of Origin | Cangzhou Hebei China |