| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 380V50HZ |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Machine Mode | Corrugated Board Box Flexo Printer Slotter |
| Keywords | Carton Printing With Slotter |
| Voltage | 220V/380V / 440V |
|---|---|
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Weight | About 5000 Kg |
| Warranty | One Year |
| Insurance Parts | 4 |
|---|---|
| Steel Plate | Stainless Steel |
| Function | Single Cut, Delay, Continuous, Count |
| Max Effective Size | 1200 X 830mm |
| Overall Size | 1900 × 2000 × 1700mm |
| Name | Ink Corrugated Carton Flexo Printing Machine Slotter Rotary Die Cutter Customized |
|---|---|
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Max Feeding Size | 1650*2600 Mm |
| Color | 1-6 Color Optional |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Product Name | Corrugated Cardboard Production Line Computer Paperboard Sheet Cutter 1600mm |
|---|---|
| Category | Corrugated Cardboard Production Line |
| Design Speed | 60pcs/min |
| Effective Width | 1600mm |
| Cutting Length | 3800mm |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 200pcs/min |
| Core Components | Gearbox, Gear, Bearing, Motor, PLC |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Full Automatic |