| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Warranty | 3 Year |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Size | 1400mm |
| Speed | 250pcs/min |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 100-250m/min |
| Warranty | One Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Name | Automatic Corrugated Carton Packing Machine,Singer Facer,Hot-sales Corrugated Cardboard Machinery Single Facer Machine,Carton Box 3/5 /7 Ply Making Line,packaging Paperboard Carton Box Corrugated Cardboard Production Line |
| Paper Thickness | 2-6mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Heating Power | 45KW |
| Design Speed | 200m/min |
| Control System | PLC |
| Usage | Carton Box Stiching |
|---|---|
| Stitching Capacity | High Capacity |
| Thickness Of Stapling | 3/5/7lay |
| Durability | High |
| Weight | 900kg |
| Product Name | Corrugated Cardboard Production Line |
|---|---|
| Machine Weight | 80T |
| Design Speed | 200m/min |
| Heating Power | 45KW |
| Production Capacity | High-Capacity |
| Type | Die-cutting Machine |
|---|---|
| Production Capacity | 5000pcs/hour |
| Computerized | YES |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | YES |
| Type | Die-cutting Machine |
|---|---|
| Production Capacity | 7500pcs/hour |
| Computerized | YES |
| Warranty | 1 Year |
| Size | 1060x780mm |