| Stitching Accuracy | High Accuracy |
|---|---|
| Stitching Quality | High Quality |
| Stitching Maintenance | Easy Maintenance |
| Stitching Length | Adjustable |
| Stitching Speed | High Speed |
| Thickness Of Stapling | 3/5/7lay |
|---|---|
| Driven Type | Electric , Pneumatic |
| Maximum Nailing Speed | 250 Nail/min |
| Usage | Carton Box Stiching |
| Weight | 900kg |
| Product Name | Semi-automatic Corrugated Cardboard Carton Box Stitching Machine,Stitcher Machine,Stitching Machine,Semi Carton Box Stapling Machine Corrugated Board Stitching Machine |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Box Stitching Machine |
| Usage | Stitching Box,For Carton Box Stapling,Cardboard Stitcher Machine,Corrugated Carton Stitching Machine |
| Function | Carton Forming,stapling Box,For Carton Box Stitching |
| Max Paperboard Size | 6000*2500mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Usage | Stitching Box,For Carton Box Stapling,Cardboard Stitcher Machine,Corrugated Carton Stitching Machine |
| Name | Corrugated Carton Box Stitching Machine |
| Dimension(L*W*H) | 2300*700*1820 Mm |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Product Name | Carton Box Stitching Machine |
|---|---|
| Stitching Width | Adjustable |
| Stitching Material | Stainless Steel |
| Stitching Capacity | High Capacity |
| Stitching Noise | Low Noise |
| Functions | From Corrugated Cardboard To Carton |
|---|---|
| Other Name | Casemaker |
| Port Of Loading | Tianjin |
| Wall Thickness | 50-70mm |
| Factory Location | Hebei |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Type | Gluing Machine,Corrugated Carton Box Packaging Machine |
| Warranty | One Year |
| Usage | Corrugated Carton Box Folding Gluing |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Name | Folder Gluer Machine,corrugated Board Box Automatic Carton Box Folder Gluer |
| Function | Gluing Corrugated Carton Board,Carton Box Forming Machine,For Carton Box Folding Gluing,gluer Box |
| Name | Corrugated Carton Folder Gluer Machine,Folder Gluer |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-250m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |