| Product Name | Hydraulic Mill Roll Stand For Corrugated Cardboard Production Line 1400mm |
|---|---|
| Category | Corrugated Cardboard Production Line |
| Model | 1400 |
| Original Paper Width | 800~1400mm |
| Paper Carry Diameter | Max 1500mm |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Function | Cardboard Making Production Line,to Produce The Corrugated Paperboard,Make Corrugated Cardboard From Craft Paper |
| Weight | 120t |
| Speed | 80-200m/min |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Function | Cardboard Making Production Line,to Produce The Corrugated Paperboard,Make Corrugated Cardboard From Craft Paper |
| Voltage | 380V/50HZ |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 100-250m/min |
| Warranty | One Year |
| Product Type | Fully Automatic 5 Ply Corrugated Cardboard Production Line Carton Packaging Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 100-250m/min |
| Warranty | One Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Name | Automatic Corrugated Carton Packing Machine,Singer Facer,Hot-sales Corrugated Cardboard Machinery Single Facer Machine,Carton Box 3/5 /7 Ply Making Line,packaging Paperboard Carton Box Corrugated Cardboard Production Line |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Warranty | One Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Usage | Making Carton,Paper Corrugation |