| Max. Mechanical Speed | 80 Pcs/min |
|---|---|
| Max. Slotting Depth | 350*600mm |
| Max. Sheet Size | 1400*2400mm |
| Control System | Electric |
| Model | 1424 |
| Max. Mechanical Speed | 80 Pcs/min |
|---|---|
| Max. Slotting Depth | 350*600mm |
| Max. Sheet Size | 1400*2400mm |
| Control System | Electric |
| Model | 1424 |
| Keywords | Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Condition | NEW |
| Speed | 0-70pcs/min |
| Feeding | Chain Feeding |
| Control System | Electric |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Control System | Electric |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Control System | Electric |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Printing Cylinder Axial Runout | ≤0.1mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Cylinder Surface Treatment | Chrome Plating |
| Function | Carton Box Printing And Die Cutting |
|---|---|
| Design Speed | 60pcs/min |
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Semi-auto |
| Design Speed | 200pcs/min |
|---|---|
| Application | Carton Box Making |
| Size | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Corrugated Carton Box Making Machine |