| Keywords | Rotary Slotter Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Condition | NEW |
| Speed | 0-70pcs/min |
| Feeding | Chain Feeding |
| Max. Mechanical Speed | 80 Pcs/min |
|---|---|
| Max. Slotting Depth | 350*600mm |
| Max. Sheet Size | 1400*2400mm |
| Control System | Electric |
| Model | 1424 |
| Max. Mechanical Speed | 80 Pcs/min |
|---|---|
| Max. Slotting Depth | 350*600mm |
| Max. Sheet Size | 1400*2400mm |
| Control System | Electric |
| Model | 1424 |
| Max Speed | 40 Pieces/min |
|---|---|
| Slotting Knife Quantity | 3 Set |
| Corner-cutting Size | 0-60x350 |
| Voltage | 380V |
| Dimension | 3.2x1.3x1.6m |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Printing Plate Thickness | 7.2mm |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ300-Φ530mm |
| Printing Color | 1-6 Colors |
|---|---|
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Printing Speed | 100-300m/min |
| Printing Cylinder Length | 2000-3100mm |
| Printing Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Printing Cylinder Hardness | HRC50-55 |
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Balance Precision | ≤0.75mm |
| Printing Width | 900-1600mm |
| Control System | Electric |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Model | 2000/2500/3000 |
| Min. Sheet Size | 400× 600mm |
| Max. Mechanical Speed | 120-150pcs/min |
| Max. Sheet Size | 2000/2500/3000mm |
| Printing Plate Cylinder Diameter | Φ100-Φ400mm |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Flexo Printing Machine |
| Printing Cylinder Dynamic Balance | G6.3 |
| Printing Length | Unlimited |
| Printing Color | 6 Colors |