| Type | Automatic |
|---|---|
| Max.Gluing Length | 1000mm |
| Weight | 3000KG |
| Min.Thickness | 2mm |
| Dimension | 7000*3000*2000mm |
| Min.Gluing Width | 50mm |
|---|---|
| Max.Paper Thickness | 12mm |
| Min.Paper Size | 450×600mm |
| Model | Corrugated Carton Folder Gluer Machine |
| Max.Gluing Length | 1200mm |
| Features | High Precision |
|---|---|
| Control | Computerized |
| Weight | Heavy |
| Material | Metal |
| Operation | Automatic |
| Features | High Precision |
|---|---|
| Speed | High |
| Weight | Heavy |
| Control | Computerized |
| Operation | Automatic |
| Product Name | Semi-automatic Corrugated Cardboard Carton Box Stitching Machine,Stitcher Machine,Stitching Machine,Semi Carton Box Stapling Machine Corrugated Board Stitching Machine |
|---|---|
| Name | Corrugated Carton Box Stitching Machine |
| Usage | Stitching Box,For Carton Box Stapling,Cardboard Stitcher Machine,Corrugated Carton Stitching Machine |
| Function | Carton Forming,stapling Box,For Carton Box Stitching |
| Max Paperboard Size | 6000*2500mm |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Weight | About 2000 Kg |
| Type | Gluing Machine,Corrugated Carton Box Packaging Machine |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Type | Gluing Machine,Corrugated Carton Box Packaging Machine |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 60-100m/min |
| Condition | NEW |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service,Video Technical Support |
| Warranty | One Year |
| Keywords | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Speed | 100-250m/min |
| Warranty | One Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Name | Automatic Corrugated Carton Packing Machine,Singer Facer,Hot-sales Corrugated Cardboard Machinery Single Facer Machine,Carton Box 3/5 /7 Ply Making Line,packaging Paperboard Carton Box Corrugated Cardboard Production Line |